Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Dla dentystów

Stomatologia Gliwice

Jak chronić się przed próchnicą?


W niniejszym tekście zastanowimy się nad tym, w jaki sposób można ochronić się przed próchnicą. Co trzeba zrobić, żeby nie nabawić się próchnicy i jak zorganizować wszystkie codzienne czynności żeby się tak stało. Próchnic

Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Dla dentystów Stomatologia Gliwice
a jest chorobą, która może mieć bardzo poważne skutki dla naszego uzębienia. Każdy z nas może być na nią mniej lub bardziej narażony. Czasami jest tak, że próchnica może być u kogoś bardziej powszechna, bo na słabe uzębienie i jest na to podatny. Specjaliści wskazują jednak, że głównym powodem próchnicy jest brak higieny jamy ustnej. Mówiąc inaczej – po prostu brak regularnego mycia zębów. Wystarczy dwa-trzy razy dziennie myć zęby i ryzyko próchnicy zawsze spada. Jeżeli myjemy zęby po każdym posiłku, to także jest znacznie większe prawdopodobieństwo że próchnicy się nie nabawimy. Trzeba również wybierać odpowiednie pasty do zębów – najlepiej po konsultacji ze swoim stomatologiem.

Codzienna higiena zębów oznacza kilka bardzo istotnych elementów. Po pierwsze – trzeba myć te zęby bardzo dokładnie i wnikliwie. Jest to zdecydowanie najważniejsza rzecz – dokładne i uważne mycie zębów. Po drugie – owe mycie zębów musi być kilka razy dziennie, regularnie, bez zbędnego zwlekania. Wielu stomatologów sugeruje na przykład mycie zębów po każdym posiłku, a jeśli nie ma takiej możliwości to w trakcie dnia chociażby płukanie tych zębów specjalnymi płynami do płukania, które ograniczają w dużej mierze ryzyko zachorowania na przeróżne choroby. Jest to bardzo istotna kwestia, która nie dla każdego jest do końca jasna. W końcu – trzeba dobrać dobrą pastę do zębów do swojego uzębienia najlepiej po rozmowie ze stomatologiem.




Bezpłatne badania stomatologiczne

Dentyści zajmują się wykonywaniem badań stomatologicznych. Niektóre z takich badań przeprowadzane są bezpłatnie. Dzieje się tak wówczas, gdy osoba zgłaszająca się na wykonanie tego typu badań posiada ubezpieczenie i wyraża chęć skorzystania z bezpłatnych badań. W przeciwnym razie będzie musiała ponieść wszystkie koszty związane z przeprowadzaniem badań stomatologicznych. Będą one uzależnione od tego, jakiego rodzaju badania mają zostać przeprowadzone oraz od tego, jakie sprzęty będą używane podczas ich wykonywania. Wszystkie one posiadają kilka etapów. Najpierw przeprowadzany jest zwykły przegląd dentystyczny pozwalający na ustalenie stanu uzębienia i opracowanie planu leczenia. Następnie przystępuje się do właściwego leczenia.


Co to jest skaling?

Skaling - usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni zębów.

Metodami usuwana kamienia nazębnego są:

metoda konwencjonalna - skaler ręczny
metoda mechaniczna - wiertłami typu frez (trudna, rzadko stosowana)
metoda ultradźwiękowa - skaler ultradźwiękowy
metoda dźwiękowa - falami dźwiękowymi z zakresu 6-8 kHz
metoda laserowa - skaler laserowy
metoda chemiczna - z użyciem płukanek, służy jedynie do zmiękczenia kamienia (np. 30% roztworu perhydrolu)potrzebny przypis
piaskowanie - przy pomocy piaskarki usuwa się drobiny kamienia pozostałe już po skalingu.1


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaling



© 2019 http://dla-dentystow.mundurowi.com.pl/